راهکار هوش مصنوعی دکا

هوشمندی کسب و کار با راهکار هوش مصنوعی دکا | هوش تجـاری ابزاری است که در واقع داده ها را به اطلاعات و اطلاعات را به فرمت قابل درک برای مدیران تبدیل می کند.
گروه نرم افزاری دکا
راهکار هوش مصنوعی دکا
پیشرفت‌های هوش مصنوعی به ما این امکان را می دهد که برخی کارها را به صورت کامل خودکار انجام داده و و تحلیل های مناسب و پیش بینی های درستی برای ادامه مسیر کسب و کار داشته باشیم. تکنیک‌های هوش مصنوعی می‌توانند پیش بینی از کیفیت و عملکرد تجهیزات و یا خدمات، زنجیره تامین و بهینه‌سازی قطعات، بهبود نوع ارائه خدمات و کسب درآمد از داده‌های اینترنت اشیا، ارائه دهند.

در عرصه صنعت و خدمات، سازمان و شرکت  شما دائما با کیفیت کالا و خدمات خود را برای افزایش رضایت مندی مشتریان بهبود بخشد و در عین حال هزینه ها را کاهش و بهره وری را افزایش دهد.

همچنین بهتر است بدانید که یکی دیگر از راهکار های افزایش سود آوری زیر نظر داشتن و تحلیل رفتار و احساسات مشتریان می باشد. یافتن راه‌های جدید برای تحلیل و آنالیز داده‌ها این امکان را برای شما و کسب و کارتان فراهم می سازد تا از رویکرد واکنشی به رویکردی پیشگیرانه برای به حداقل رساندن زمان توقف برنامه‌ریزی نشده، کاهش ضایعات و دوباره کاری، و توسعه جریان‌های درآمدی نوآورانه حرکت کنید.

آنالیز مشتریان و بازار

بودجه ریزی هوشمند

آنالیز پروموشن

سیستم های توصیه گر

تجزیه و تحلیل متن، از جمله پردازش زبان طبیعی، به شما امکان می دهد احساسات مشتری، نظرات خدمات و سایر سوابق مکتوب را به متغیرهای کیفیت و تولید پیوند دهید تا زمینه های بهبود را شناسایی کنید.

از پردازش تصویر برای شناسایی عیوب در طول فرآیند تولید استفاده کنید تا بتوانید به سرعت آنها را برطرف کنید.

قابلیت‌های هوش مصنوعی بسیار فراتر از آن چیزی است که سیستم‌های مبتنی بر قوانین ساده می‌توانند انجام دهند، و به طور مداوم یاد می‌گیرند که الگوهایی را در داده‌ها به طور خودکار تشخیص دهند که احتمالاً انسان هرگز نمی‌بیند.

استفاده از یادگیری عمیق در عملیات صنعتی برای بهینه سازی ترکیب محصول و تکنیک های تولید، ترکیب صدا، ویدئو، متن و سایر داده ها در سطوح کارایی که قبلا غیرقابل تصور بود.

برنامه ریزی و تنظیم حرکت کالا می تواند طاقت فرسا باشد. تکنیک های هوش مصنوعی می توانند مسائل زنجیره تامین را یاد بگیرند و تصحیح کنند و در عین حال نیاز به مداخله انسانی را کاهش دهند. و با اضافه کردن تجزیه و تحلیل دستگاه به ماشین اینترنت اشیا و جریان های داده RFID، می توانید به شفافیت موجودی در زمان واقعی دست یابید.

خدمات داده بنیان در حوزه هوش مصنوعی

فروش و بازاریابی
 • سیستم توصیه گر
 • خوشه بندی مشتریان و کالا
 • برنامه ریزی تقویم و پروموشن
 • پیش بینی ارزش طول مشتریان
 • پیش بینی ریزش مشتریان
 • RIO و اثر بخشی پروموشن
 • بهینه سازی پروموشن ها
عملیات
 • بهینه سازی خطوط تولید
 • تعمیرات قطعات تولید
آنالیز بازار و احساسات
 • سوشال لیسنینگ و آنالیز داده
 • احساسات بازار در قیمت و محصول جدید
مالی و اقتصادی
 • بودجه ریزی هوشمند
 • تحلیل گزارش
 • تحلیل تکنیکال و فاندامنتال نماد های بورسی

تحلیلی از تمام آنچه در پایگاه داده است.

جمع آوری خودکار داده با خزنده های وب | Web Crawler | خزش در پایگاه های داده و تحلیل اطلاعات

پیاده سازی راهکار های هوش مصنوعی

مرحله اول

شناسایی و استاندارد سازی فرایند

قطعا مهمترین منبع مورد نیاز در تمامی پروژه های هوش مصنوعی ، داده می باشد. بر همین اساس در صورتی مع سازمان داده هایی مناسب در دست نباشد ، تیم داده بنیان اقدام به ایجاد زیر ساخت ها و بستر های مناسب در قالب فرم ها ، فایل ها و حتی سنسور ها شناسایی شده و نحوه جمع آوری بهینه داده ها در فرایند پایه ریزی می شود تا در انتهای پروژه همچنان سازمان قادر به جمع آوری داده ها باشد.

مرحله اول

مرحله دوم

پاکسازی و تحلیل داده ها

ممکن است داده هایی در سازمان موجود باشد که قابل استفاده در فرایند الگوریتم نویسی باشد ، بر همین اساس تیم داده بنیان ، داده ها را جمع آوری نموده و آن ها را تبدیل به داده ها و اطلاعات قابل استفاده در سازمان می نماید. در همین راستا ممکن است داده هایی که در مرحله قبل توسط بستر های ایجاد شده در سازمان جمع آوری شده باشند ، نیازمند پاکسازی باشند. می توان گفت چالش بر انگیرترین فاز پروژه های استفرار هوش مصنوعی در سیستم ، همین فاز است.

مرحله دوم

مرحله سوم

توسعه الگوریتم هوش مصنوعی

داده های پاکسازی شده و اطلاعات استخراج شده از آن ها ، آماده پردازش می باشند. طی این فاز داده ها با نظر کارشناسان داده بنیان دسته بندی می شوند و بر اساس دامنه تعریف شده در پروژه الگوریتم هایی متناسب با فرایند توسعه داده می شوند. قاعدتا جهت بهبود دقت هوش مصنوعی توسعه داده شده ، میبایست تست های عملکردی متعددی انجام پذیرد تا ذقت الگوریتم ها در دنیای واقعی افزایش داده شوند.

مرحله سوم

مرحله چهارم

پیاده سازی ، یکپارچه سازی و بهبود هوش مصنوعی

الگوریتم توسعه داده شده میبایست بطور مداوم داده ها را دریافت نموده ، ذخیره سازی کند و تصمیم نهایی را به کاربر ابلاغ نماید. جهت انجام فرایند فوق ، تیم داده بنیان با تعریف پایگاه های داده مناسب ، یکپارچه نمودن آن ها با پایگاه های داده موجود در سازمان و پیاده سازی الگوریتم های توسعه یافته ، بازخورد های هوش مصنوعی مستقر در فرایند ها را به اطلاع ذی نفعان فرایند رسانده و در صورت نیاز سازمان داشبورد های مدیریتی برای مدیران سازمان به صورت بر خط توسط سیستم توسعه داده می شود.

مرحله چهارم

هوش مصنوعی در حسابرسی

حضور هوش مصنوعی در حسابرسی و حسابرسی داخلی

1-مقدمه: (هوش مصنوعی چیست؟) هوش مصنوعی در واقع یک ترکیبی از علوم کامپیوتر شامل برنامه نویسی و تحلیل داده، فلسفه و منطق، ریاضیات و آمار …

ادامه مطلب →

تحلیل احساسات بازار سهام چیست؟

نه تنها نیروهای مالی باعث تغییر در قیمت سهام می شوند، بلکه نحوه نگاه مردم به شرکت ها در بازار، شهرت برند در بین مشتریان …

ادامه مطلب →

تحلیل احساسات بازار سهام در سال 2023

شکل 1. امتیاز احساسات در اخبار در مقابل قیمت واقعی سهم، برحسب زمان پیش بینی های دقیق در مورد قیمت سهام امری چالش برانگیز می …

ادامه مطلب →

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields